1983 yılında Hatay'ın İskenderun ilçesinde doğduktan çok kısa bir süre sonra Ailesi İstanbul'ataşındı. Orta öğretimini Beyoğlu Cihangir'de tamamlayıp, Lise'yi okumak için İskenderuna gitti. Eğitimi bittikten sonra İstanbula dönüp çeşitli (Lojistik, Gemicilik Muhasebesi, Muhasebe yönetimi vb...) sektörler'de çalıştı. 2010 yılının başlarında Ortadoğu Turizm sektörüne odaklandı... Liseyi bitirdikten yaklaşık 11 yıl sonra Önlisans okumaya başladı ve Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi'ni bitirdi. Şu anda halen Turizim sektöründe faaliyet göstermekte, tur operatörlüğü yapmakta ve aynı zamanda şirketin ön Muhsasebe hesap takibini yapmakta, bir yandan'da hikaye tasarımı çalışmaları yapmakta ve senaryo yazmaktadır.

Sanat Hayatı

1993 yılından bu yana Beyoğlu, Cihangir'de kaldığı dönemlerden bu güne haftalık mizah dergilerini takip etmektedir. 1997'de ağabeyi'sinden gördüğü karikatür çizme alışkanlığı Mehmet'te bir hobi, alışkanlık yapmıştır… 1999 yılında H.B.R., Solak, Leman gibi dergilere çizdiği karikatürleri götürmesiyle bu hobiye iş gözüyle bakmış, ve uzun bir zaman her hafta düzenli olarak esprilerini, çizimlerini dergiye götürmüştür. İlk karikatürü 2000 yılının haziran ayında Leman ve Solak dergileri'nde yayımlanmıştır. Leman, Solak, Penguen, Uykusuz gibi haftalık mizah dergilerinde onlarca karikatürü yayınlanmıştır. 2001 yılında Hatay'ın iskenderun ilçesine taşınmasıyla istanbuldaki çevresinden ve dergiden uzak kalsada, çizip posta yoluyla göndermeye devam etmiştir. Aynı süreçte 2001- 2004 yılları arasında İskenderun'da dağılan günlük yerel gazeteler de karikatür çizip köşe yapmıştır. Bilinen Körfez Gazetesi, Güney Gazetesi'nde bir dönem köşe yapmış, İskenderun Gazetesinde 'Tümör' adında bir köşe yaparak yaklaşık 3 yıl günlük karikatür çizmiştir. 2012 li yıllar'da çizdiği karikatürlerin bazılarını cep telefonu uygulaması haline getirmiş, fakat aceleye gelen bir program olduğu için beğenmeyip geri kaldırmış, daha sonra bu girişimciliğe ara vermiştir. Filim Senaryosu yazma fikrine 2018 li yıllar'da başlamış, online olarak Tirad sahneleme ve Senaryo yazma eğitimleri almıştır. Araya çevre ve mesleki engellerin olması zaman zaman bu işle ilgilenememesine sebep olsada, kendisi şu an 5 seneyi aşkın bir süredir hikâye üretme, öykü-kurgu tasarımı ve senaryo çalışmaları yapmaktadır.

Kendi Kaleminden

Bu güne Kadar Görülen veya görülmeyen, bilinen bilinmeyen yaptığım onca uğraşıdan ve çevremdeki bir zamanlar aynı dönemde karikatür çizip dergilere götürdüğümüz, bu gün bir çok sinema filmine imza atmış tanıdığım yazar ve çizerlerin desteği ile, son bir kaç senedir boş zamanlarımda uğraştığım yazılı veya çizili fikirlerimi, hikaye ve senaryo formatına getirmek ve sizlere tanıtmak için bu siteyi kurdum. Spesifik veya hayal ürünü normal dışı hikaye üretip, Dünya beyaz perdelerinde yer edinip, yaratıcılığın sonsuzluğunun küçük bir kanıtını göstermek için, 26 yıl önce bir kaç karikatür çizmekle attığım küçük bir adım, bazı sosyolojik etkenler ve çevre koşulları bu gün beni nice değerli insanlarla buluşturup bu günlere getirdi. Herhalde bu yolun başındayken söylenecek pek fazla şey de bulamıyorum... ki zaten yok. Şimdi kolları sıvama zamanı. Görüşmek dileği ile... Virabismillah...